Google: e-reklama w górę, zysk wzrósł o 37 proc. Ale akcje zniżkują


W poprzednim wpisie pt.
Setki przedsiębiorców jest wściekłych na Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, że wprowadziła ich w błąd przy podziale dotacji z Unii. PARP zaprasza ich na rozmowy. A po kasę z UE stanęły następne kolejki Przez system informatyczny warszawskiej giełdy przeszły zlecenia sprzedaży 7 mln akcji zamówionych przez inwestorów indywidualnych w ofercie publicznej. Zostaną zapisane na ich rachunkach do 11 maja. MG zaprasza do wzięcia udziału w otwartej debacie on-line dotyczącej priorytetów przyszłej polityki UE na rzecz innowacyjności. W konsultacjach mogą wziąć udział przedsiębiorcy, zamieszczając komentarze i uwagi bezpośrednio na stronie internetowej Komisji Europejskiej.W Polsce powstanie Stowarzyszenie działające na rzecz przemysłu energetyki słonecznej cieplnej. Niemiecka Lufthansa Cargo AG poinformowała o dokonanych zmianach w kierownictwie operacyjnym przewoźnika i spółek od niego zależnych.  Joerg Eberhart zastąpi na stanowisku  dyrektora zarządzającego AeroLogic GmbH ... Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko będzie rozmawiał w przyszłym miesiącu z prezydentem Turkmenistanu Gurbanguły Berdymuchamedowem o wznowieniu importu gazu z Turkmenistanu bez pośrednictwa Gazpromu - napisała Gazeta Wyborcza.

Ministerstwo Gospodarki zaprasza do składania wniosków o wpis na listę ekspertów zewnętrznych uczestniczących w procesie odwoławczym. Dotyczy on rozpatrywania odwołań od oceny merytorycznej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Termin rozpatrywania wniosków upływa 21 sierpnia br.

W USA pierwszy dzień czwartego kwartału rozpoczął się dla byków niekorzystnie. Bez „window dressing” trudno już było udawać, że wszystko jest w porządku. Nawet o 10 proc. mogą wzrosnąć ceny biletów lotniczych, jeżeli Urząd Lotnictwa Cywilnego wprowadzi gigantyczne podwyżki dla linii lotniczych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

"Nowość, która nowością nie jest" - tak watykański dziennik "L'Osservatore Romano" skomentował informacje włoskich mediów o odkryciu w brytyjskich archiwach dokumentów nt. milczenia Piusa XII w sprawie zagłady Żydów. Przytoczył też słowa tego papieża ze spowiedzi w 1942 roku, gdzie uzasadniał on swoje milczenie. Rankingi najlepszych wydziałów najpopularniejszych kierunków powstały na podstawie badań ankietowych wśród firm z branży konsultingowej, prawnej i szkoleniowej. W ankiecie zapytano, absolwentów której uczelni najchętniej by zatrudnili. Najpopularniejszymi kierunkami w zeszłym roku wg statystyk MNiSW było zarządzanie, pedagogika i prawo. Zarządzanie ALK uplasowało się na 6 miejscu, zaś prawo na 7! Wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan wręczył Złote Medale targów AUTOMATICON ’09 oraz nagrody zwycięzcom konkursu na pracę dyplomową „Młodzi innowacyjni”. Uroczystość zorganizowana przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (PIAP) odbyła się 31 marca br. w centrum EXPO XXI w Warszawie.Dla graczy w USA reakcja na kolejny, duży spadek indeksów w Chinach był testem siły ich rynku. Oczywiste było, że jeśli giełdy zlekceważą chińskie spadki to ten temat zszedłby z wokandy. 25 sierpnia 2009 r., na rynku NewConnect zadebiutowała spółka Call2Action SA, która jest 95. spółką debiutującą na rynku NewConnect i jednocześnie 12. tegorocznym debiutantem. Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 25 sierpnia, a wypłata nastąpi 9 września

Zarząd PEP podtrzymał prognozy na 2010 rok


Zarząd Polish Energy Partners, po wynikach za pierwszy kwartał 2010 roku, podtrzymał całoroczne prognozy finansowe, zakładające m.in. osiągnięcie 56 mln zł zysku netto - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym.

Przegląd wiadomości ze spółek, 10 listopada godz.15


Mondi Świecie nie wypłaci dywidendy z zysku za 2009 rok


\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" Norweski archeolog i biznesmen Hans Gude Gudesen, który kupił dom Ingmara Bergmana na wyspie nieopodal Gotlandii, zamierza stworzyć tam centrum sztuki. Przedsiębiorca uzyskał na to zgodę rodziny reżysera - poinformowały w piątek szwedzkie media.

Szwedzkie konsorcjum chce przejąć Volvo


Jak podaje szwedzki dziennik ekonomiczny Dagens Industri, konsorcjum Jakob AB chce złożyć ofertę na przejęcie Volvo od amerykańskiego Forda. I przebić Chińczyków

LOT zainaugurował przewozy cargo przez Atlantyk


Cargo LOT-em do Kanady Wczoraj, w niedzielę, 8 listopada, z lotniska Katowice – Pyrzowice odleciał do Kanady samolot towarowy Boeing 767-200 ER Freighter, inaugurując pierwsze regularne transatlantyckie ...

Kropla życia dla dzieci


W kwietniu, już po raz szósty, pracownicy firmy Wincanton Polska zorganizowali zbiórkę krwi oraz zgłoszeń do Bazy Dawców Szpiku Kostnego. W Piasecznie, Błoniu i Wrocławiu, pod ...

Zapas zabezpieczający (4) – przykład 1


Po krótkiej przerwie wznawiamy cykl artykułów dr Józefa Okulewicza na temat zapasu zabezpieczającego. Czym jest, można było przeczytać w pierwszym artykule z cyklu pt. Zapas zabezpieczający ...

Gminy dotknięte styczniowymi awariami zaczynają rozliczanie z Enionem


Jak podaje Polska Dziennik Zachodni, Enion rozpoczął rozliczanie się z gminami poszkodowanymi w styczniowym ataku zimy.

RM przyjęła „Politykę energetyczną Polski do 2030 r.”


Rada Ministrów przyjęła 10 listopada br. Politykę energetyczną Polski do 2030 r. Przygotowany w Ministerstwie Gospodarki dokument zawiera długoterminową strategię rozwoju sektora energetycznego, prognozę zapotrzebowania na paliwa i energię oraz program działań wykonawczych do 2012 r.

Czy wicepremier Pawlak ocali monopol Gazpromu?


Czy Komisja Europejska zgodzi się przedłużyć monopol Gazpromu na tranzyt gazu przez Polskę? W czwartek wicepremier Waldemar Pawlak będzie o tym rozmawiać z komisarzem UE Güntherem Oettingerem.

Polska może być jedynym krajem w Unii z dodatnim PKB


Tak wynika z raportu Eurostatu na temat PKB w krajach Unii Europejskiej za II kwartał. Nasz kraj jest jedynym, który od II kwartału 2008 r. nie zanotował ujemnego PKB

Polska w środku stawki europejskiego bezrobocia


\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" Sąd Okręgowy w Gliwicach ma rozpoznać wniosek o wszczęcie postępowania lustracyjnego wobec posła Lewicy Wacława Martyniuka. Instytut Pamięci Narodowej zarzuca mu kłamstwo lustracyjne.

Dolar tonie, złoto najdroższe w historii


Inwestorzy znowu pozbywają się na potęgę dolarów. Amerykańska waluta jest najsłabsza w stosunku do euro od roku. Równolegle windowane są ceny złota i surowców, którymi handluje się w zielonych.

40 mln zł na remont drogi wojewódzkiej w Małopolsce


Jedną z cech zatrudnienia pracowniczego jest to, że pracownik wykonuje pracę przy pomocy sprzętu należącego do pracodawcy. Do podmiotu zatrudniającego należy troska o jego konserwację i ubezpieczenie oraz ponoszenie kosztów eksploatacji. Ponieważ jednak sposób wykorzystywania sprzętu przez pracownika ma wpływ na te koszty, pracodawca może określić zasady jego użytkowania w odrębnym regulaminie lub umowie.

Pakistan i Iran podpisały umowę o budowie gazociągu


Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, Pakistan i Iran podpisały umowę o budowie gazociągu, którym irański gaz popłynie do Pakistanu.

Na zamknięciu WIG20 zyskał 0.955%


PKN Orlen obniża od piątku hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 87 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 60 zł, a oleju napędowego o 98 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Słaby 2009 rok dla kolejowych przewozów pasażerskich


Według wyliczeń Zespołu Doradców Gospodarczych TOR w zeszłym roku spółki kolejowe przewiozły w Polsce 281,5 mln pasażerów, o 3,3 proc. mniej niż rok wcześniej

Plaza Centers otwiera Zgorzelec Plaza, rozpocznie budowę Toruń Plaza za ok. 400 mln zł


ARCELORMITTAL POLAND, KOMPANIA WĘGLOWA

PGNiG dogaduje się z Gazpromem, a Putin grozi gazem Ukrainie


Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo dobiło targu z Gazpromem, ale o szczegółach milczy. Wiadomo tylko, że Polska zwiększy import gazu z Rosji. A ta znów grozi Europie kryzysem gazowym na Ukrainie.

Ministerstwo Gospodarki wdraża system zarządzania jakością


Wyższa jakość pracy urzędu, zapobieganie potencjalnym nieprawidłowościom oraz wprowadzanie nowoczesnych narzędzi związanych z informatyzacją państwa to główne cele przyjętych 19 listopada br. przez kierownictwo Ministerstwa Gospodarki dokumentów: Polityki jakości i polityki antykorupcyjnej oraz projektu ustawy o podpisach elektronicznych.