Kurs dolara pod silną presją


Dolar silnie osłabił się w nocy pod wpływem artykułu bardzo znanego korespondenta brytyjskiej gazety The Independent Roberta Fiska. Według Fiska kraje arabskie, Chiny, Rosja, Japonia oraz Francja opracowują plan odejścia od handlu ropą w systemie czysto dolarowym.

Komisja Nadzoru Finansowego sprawdza, czy doszło do manipulacji w końcówce piątkowej sesji na akcjach z WIG20 - powiedział w poniedziałek Łukasz Dajnowicz z biura prasowego KNF Sprawa polsko-rosyjskiego porozumienia w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski może być rozwiązana jeszcze w tym tygodniu, ale może też się przeciągać - powiedział we wtorek wicepremier Waldemar Pawlak. Brakuje wspólnego stanowiska w sprawie taryf tranzytowych dla rosyjskiego gazu przez terytorium Polski - poinformował. Do resortu skarbu wpłynęła jedna oferta wiążąca w sprawie kupna ponad 42 proc. akcji spółki Wars z Warszawy - poinformowało w środę ministerstwo skarbu. Ofertę złożyła spółka PKP Intercity.Piłkarze Kamerunu będą przygotowywać się do mistrzostw świata w RPA na obozie w... austriackich Alpach. Ich bazą treningową w dniach 20-28 maja w będzie miejscowość Lienz w Tyrolu. Prywatne poczty w ubiegłym roku podebrały Poczcie Polskiej przesyłki firm telekomunikacyjnych. W tym chcą jej zabrać banki, firmy energetyczne, ubezpieczeniowe, a także urzędy i samorządy. Bez klientów firmowych Poczta Polska będzie zamykać oddziały, ograniczać godziny otwarcia i zwalniać pracowników Wisła Kraków w ostatnich sekundach derbowego pojedynku z Cracovią straciła gola, który może okazać się bardzo kosztowny. Pechową interwencją popisał się Mariusz Jop. Obrońca Wisły skierował piłkę do własnej bramki i mecz zakończył się remisem 1-1.

Majówka 2010 za pasem więc warto by było sobie przypomnieć, co można upichcić pod chmurką. Pogoda, co prawda, zapowiada się trochę deszczowa (
Po wypadku na torach, po prawie trzech godzinach przywrócono ruch pociągów na trasie Warszawa - Gdańsk. W niedzielę wieczorem pod pociąg wpadł 49-letni mężczyzna. Zginął na miejscu. Przegląd wiadomości ze spółek, środa 15 października, godz. 20

Parlament węgierski ratyfikował w poniedziałek wieczorem umowę międzyrządową w sprawie budowy gazociągu Nabucco, podpisaną w połowie lipca w Ankarze - poinformowała we wtorek agencja MTI. Austriacka agencja APA pisze, że Austria ratyfikuje tę umowę do końca roku. Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nadal planuje sprzedaż 67,05% akcji grupy energetycznej Enea na rzecz inwestora branżowego i chce, by do transakcji doszło w 2010 r., poinformował w piątek minister skarbu Aleksander Grad. Wcześniej wiceminister skarbu Jan Bury sugerował, że sukces oferty publicznej PGE może skłonić MSP o zmiany planów co do Enei. Minister finansów będzie mógł udzielać Bankowi Gospodarstwa Krajowego pożyczek, które zostaną przeznaczone na podniesienie kapitałów własnych banku - przewiduje podpisana przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego nowelizacja ustawy o BGK.\"\"Giermek Monet Plany osobiste zaczynają nabierać tempa. To wyjątkowo odpowiedni moment aby zadbać też o sprawy rodzinne i uczuciowe. Nie pozwól jednak aby to czysty przypadek rządził twoim życiem. Nie ufaj zbytnio nagłym porywom niecierpliwego serca. Osoby samotne będą odczuwały silną potrzebę miłości. horoskop.wp.pl

GAZ-SYSTEM i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowały, że w chwili obecnej ilości gazu odbieranego na punktach na granicy polsko-białoruskiej są zgodne z zakontraktowanymi ilościami. Komunikaty BOTM 82/2009 Jak poinformowało Biuro Obsługi Transportu Międzynarodowego - w okresie (umownym) Bożego Narodzenia i Nowego Roku, tj. od 11 grudnia 2009 r. do 12 ...

Atel Energía będzie nadal zaopatrywał w energię metro w Barcelonie


Atel Energía, hiszpańska spółka zależna Alpiq Holding przedłużyła swój kontrakt na sprzedaż energii elektrycznej dla barcelońskiego metra do końca 2011 r. W przyszłym roku Atel Energía sprzeda na potrzeby podziemnej kolejki 260 GWh energii elektrycznej.

Warszawa wyemitowała 12-letnie obligacje o wartości 300 mln zł


Piłkarze Kamerunu będą przygotowywać się do mistrzostw świata w RPA na obozie w... austriackich Alpach. Ich bazą treningową w dniach 20-28 maja w będzie miejscowość Lienz w Tyrolu.

Australia pierwsza podnosi stopy procentowe


Największą niespodzianką wtorkowej sesji jest decyzja podjęta przez Bank Australii, który wbrew oczekiwaniom ekonomistów podniósł główną stopę procentową z 3 proc. do 3,25 proc.

Lista dłużników VIII 2009


Jak wynika z najnowszego raportu InfoDług, opublikowanego przez InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej S.A., ogólna kwota przeterminowanych zobowiązań wynosi 12,06 miliarda złotych. Tylko w ciągu ostatniego kwartału kwota ta wzrosła o ponad 20%. Z danych wynika, że 1,47 miliona osób ma w Polsce problemy ze spłatą swoich zobowiązań finansowych.

Jako producent kalendarzy posiadamy główną siedzibę w Katowicach. Ale nie tylko Katowice są miejscem naszej działalności. Jesteśmy tak dużym producentem kalendarzy reklamowych, że nasze kalendarze reklamowe docierają do wszystkich krajów europejskich. Nasz

producent kalendarzy

funkcjonuje już kilkanaście lat, a dzięki tak dużemu doświadczeniu producent kalendarzy zdobył uznanie i zaufanie klientów nie tylko na rynku kalendarzy reklamowych w Polsce.

Nadzorowane


...

Islandzki wulkan zwiększył popularność wideokonferencji


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"phoca_thumb_s_sadzonka\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Drodzy Rodzice, czy wiecie, że…
Rzucona w lesie butelka plastikowa, rozłoży się w ziemi po 500 latach, guma do żucia po 5 latach, a niedopałki papierosów po 2 latach.

Gorący jak Hiszpan i zimny Duńczyk


Tylko dla Pań/Czy wiesz, że… Użytkownicy portalu zoover.pl mogli głosować na najbardziej atrakcyjnych mieszkańców Europy. Co ciekawe, w ankiecie brała udział podobna liczba kobiet i mężczyzn. W ...

Eksperci wybrali bubel prawny roku: obowiązek meldunkowy


Największy gniot prawny kraju to obowiązek meldunkowy

"Parkiet": Ameryka w szponach wieloletniej depresji


Walcząc z recesją za pomocą pakietów stymulacyjnych i luźnej polityki pieniężnej, Waszyngton odroczył tylko nieuniknione dostosowania w amerykańskiej gospodarce i pogłębił problemy leżące u źródeł kryzysu - przekonuje w rozmowie z "Parkietem" Peter Schiff, znany strateg inwestycyjny, założyciel spółki Euro Pacific Capital.

Podkarpackie. Przetarg na ostatni odcinek autostrady A4


Pod koniec stycznia 2010 roku na jedyny koncert przyjedzie do Polski holenderska formacja The Gathering.

ZEC Krotoszyn na sprzedaż


W ubiegły piątek, 23 kwietnia, ukazało się zaproszenie burmistrza Krotoszyna do negocjacji w sprawie zakupu miejscowego Zakładu Energetyki Cieplnej.

Kurs prawa jazdy po siedlecku


Z notatnika aspiranta Od wielu miesięcy Prokuratura Okręgowa w Siedlcach prowadzi śledztwo w sprawie korupcji przy egzaminach na prawo jazdy. Na początku prowadzonego postępowania czynności w sprawie ...

Polska Żubrówka podbije Amerykę.


Znana polska wódka, która już dawno zdobyła uznanie wśród koneserów w całej Europie, teraz trafia na półki w USA. Jej producent, światowy gigant rynku alkoholowego CEDC poinformował, że właśnie podpisał porozumienie z firmą Rémy Cointreau USA, Inc. dotyczące wyłącznego importu Żubrówki na amerykański rynek.

Stolica: Środowa awaria energetyczna nie była dotkliwa dla miasta


Środowa awaria energetyczna w stolicy nie była - poza Wesołą - dotkliwa dla miasta. W Wesołej w piątek przywrócono funkcjonowanie głównych linii i dostawy prądu do najważniejszych instytucji. Do końca dnia prąd mają odzyskać gospodarstwa domowe - podał zastępca dyrektora wydziału infrastruktury urzędu miasta Leszek Drogosz.

Fedak o możliwości decydowania, kiedy chce się przejść na emeryturę


Minister pracy Jolanta Fedak w środę wieczorem przyznała, że jej resort pracuje nad pomysłem, by umożliwić Polakom decydowanie o tym, kiedy chcą przejść na emeryturę.

Jak zmieniały się ceny mieszkań w największych miastach Polski


Po trzech wzrostowych miesiącach, w październiku indeks cen transakcyjnych mieszkań w 18 miastach Polski spadł o 0,5 proc. Transakcji było jednak więcej.

Boom na mieszkania z drugiej ręki: hitem 50 m kw.


W Krakowie mieszkania z rynku wtórnego cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wszystko przez brak nowych, zwłaszcza tych o powierzchni 50 m kw

Zmiana w zarządzie CEZ


Zdenek Pasak, Członek Zarządu i Dyrektor Działu Kadr w CEZ, pod koniec września ze względów osobistych odchodzi ze stanowiska. Rada Nadzorcza czeskiego koncernu już wybrała jego następcę.

W PE poparcie dla pomysłu Europejskiego Funduszu Walutowego


- Liderzy frakcji politycznych PE wsparli we wtorek pomysł utworzenia Europejskiego Funduszu Walutowego. Wyciągając lekcję z kryzysu w Grecji, szef KE Jose Barroso zapowiedział też rozważenie zakazu operacji spekulacyjnymi produktami związanymi z długami państwowymi.

Towarzystwa wypłaciły 40 mld złotych ubezpieczeń


Towarzystwa ubezpieczeniowe w ubiegłym roku wypłaciły Polakom ponad 40 mld zł odszkodowań