W grudniu rusza budowa Terminala nr 3 na łódzkim lotnisku


Sony przypomina, że usługa sieciowa dla konsol tej firmy, PlayStation Network, obchodzi właśnie swoje trzecie urodziny.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia mogą być droższe niż przed rokiem o 3-5 proc. - uważa dr Krystyna Świetlik z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Zależy to oczywiście od tego, jakie potrawy znajdą się na świątecznym stole. W pełni odnowiony Boeing Model 40 rocznik 1928, spotkał się w przestworzach z „przyszłością lotnictwa”, Dreamlinerem 787. Właścicielem i pilotem modelu 40 jest Addison Pemberton ze ... Minister środowiska prof. Maciej Nowicki poinformował we wtorek w Poznaniu, na otwarciu Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko 2009, że w pierwszym tygodniu grudnia powinna zostać podpisana umowa między Polską a Irlandią na sprzedaż uprawnień do emisji dwutlenku węgla, wynikająca z protokołu z Kioto.We wrześniu będzie hala, a pierwsze produkty z odbudowanego zakładu trafią do konsumentów na przełomie października i listopada – taką informację o losach zakładu JBB w ... Irański prezydent Mahmud Ahmadineżad "w zasadzie" zgodził się na mediację Brazylii w negocjacjach dotyczących dostaw paliwa nuklearnego dla Iranu - poinformowała w środę agencja prasowa Fars. Jak czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, Gazprom nie jest już ani największym, ani najtańszym dostawcą gazu do Europy.

W styczniu poprawiły się oceny koniunktury w rolnictwie oraz wzrósł poziom optymizmu rolników w ocenie perspektyw ekonomicznych swych gospodarstw - wynika z kwartalnego raportu Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej.

Jak poinformował „Dziennik Zachodni”, Unia Europejska zastanawia się nad planem budowy wspólnego podziemnego składowisko zużytego paliwa jądrowego wysokiej aktywności w jednym z państw Europy Wschodniej. Składowisko takie może powstać w górniczych wyrobiskach. Komisja Europejska może zezwolić na rozpoczęcie realizacji tego projektu jeszcze w tym roku. Polska dostanie z Brukseli dodatkowy miliard euro w latach 2011-2013 - poinformowali, na razie nieoficjalnie, urzędnicy w Komisji Europejskiej. To nagroda za dynamiczny rozwój gospodarczy w ostatnich latach.

Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt PGE Polskiej Grupy Energetycznej, poinformował urząd w komunikacie w piątek. Nafta Polska otrzymała od niemieckiej grupy chemicznej PCC SE ostateczne oferty na zakup Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach i Kędzierzynie - poinformowała w poniedziałek Nafta Polska. Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) oddalił 20 października br. skargę kasacyjną spółki J&S Energy oraz skargę ministra gospodarki w sprawie dotyczącej nałożenia kary za niedopełnienia obowiązku tworzenia i utrzymywania zapasów obowiązkowych. NSA nie znalazł podstaw do uwzględnienia żadnej ze złożonych skarg kasacyjnych.Przez dwa lata kredyt z budżetową dopłatą wyłącznie na kupno nowego mieszkania lub budowę domu proponuje Ministerstwo Infrastruktury Do aktywniejszej współpracy z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej (MAEA) zachęcał w piątek Iran oficjalny przedstawiciel rosyjskiego MSZ Andriej Niestierienko Polska fabryka Opla zatrudnia 600 nowych robotników do pracy na trzecią zmianę, która wkrótce zostanie wznowiona po 1,5 roku przerwy.

Koncern BP ponownie zainstalował stalową kopułę nad źródłem wycieku ropy


Brytyjski koncern naftowy BP poinformował, że pomyślnie zainstalował kopułę uszczelniającą nad źródłem wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej. Uruchomiono też system odprowadzający ropę i gaz z uszkodzonego odwiertu.

Spółka zależna Integer.pl w ciągu 6 miesięcy wprowadzi nowe usługi jako MVNO


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"VIII Mieczy Nie tylko nie wystarczy teraz na ten wymarzony zakup, ale nawet może przydarzyć się jakiś niespodziewany finansowy dołek. A to dlatego, że osiągniesz niemal mistrzostwo w wydawaniu gotówki, na dodatek, na całkiem niepotrzebne rzeczy. Nie pożyczaj też pieniędzy, nawet jeśli to ktoś, kogo znasz od dawna. Nie zobaczysz ich prędko. horoskop.wp.pl

PGNIG rozpoczyna poszukiwania w Egipcie


Jutro Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo uruchamia oddział w Egipcie i zaczyna tam poszukiwania ropy – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

System zachęt dla zagranicznych inwestorów


W 2008 r. rząd przeznaczy ok. 220 mln zł na wsparcie inwestycji w ramach programów wieloletnich – wynika z opracowanego przez MG dokumentu „System wspierania napływu inwestycji zagranicznych o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej”. Komitet Rady Ministrów przyjął go 28 sierpnia br.

Ukraina ma nadzieję tańszy gaz


Według pierwszego wicepremiera Ukrainy Andrija Klujew negocjacje z Rosjanami w sprawie obniżenia cen gazu ziemnego zmierzają ku pomyślnemu końcowi i jeszcze w tym tygodniu bądź na początku przyszłego można się spodziewać podpisania porozumienia w tej sprawie .

Stasiak: prezydent wysłał list do premiera ws. umowy gazowej


Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak powiedział we wtorek, że prezydent Lech Kaczyński wysłał tego dnia list do premiera w sprawie polsko-rosyjskiej umowy gazowej. Prezydent, jak mówił Stasiak, wysłał list, "by zachęcić do debaty na temat bezpieczeństwa energetycznego".

Strajk belgijskich kolejarzy


W Belgii zaoponował chaos komunikacyjny, po tym jak kolejarze przystąpili dziś do strajku protestując przeciwko pogarszającym się, ich zdaniem, warunkom pracy zagrażającym bezpieczeństwu na kolei. Strajk ...

USA: rynek pracy powoli się kurczy


W USA byki przed piątkową sesją dostały super-prezent. Pisałem w komentarzu porannym, że reakcja na dane wyraźnie lepsze od prognoz zapewne będzie bardzo pozytywna, a na gorsze (ale nie dramatyczne) będzie niewielka.

"Parkiet": własny biznes byłego szefa ING w Polsce


Marcus van der Ploeg, były prezes ING w Polsce, startuje z własną firmą po tym, jak na początku roku stracił posadę dyrektora ds. strategii w PZU - dowiedział się "Parkiet".

UOKiK: TP może przejąć kontrolę nad ATM Systemy Informatyczne


Telekomunikacja Polska może przejąć kontrolę nad ATM Systemy Informatyczne, a spółki Lafarge Cement oraz Dyckerhoff Polska mogą utworzyć wspólne przedsiębiorstwo - poinformował we wtorek w komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Prezes UOKiK uznała, że transakcje nie przyczynią się do istotnego ograniczenia konkurencji.

Kurs dolara pod silną presją


Dolar silnie osłabił się w nocy pod wpływem artykułu bardzo znanego korespondenta brytyjskiej gazety The Independent Roberta Fiska. Według Fiska kraje arabskie, Chiny, Rosja, Japonia oraz Francja opracowują plan odejścia od handlu ropą w systemie czysto dolarowym.

Google: e-reklama w górę, zysk wzrósł o 37 proc. Ale akcje zniżkują


W poprzednim wpisie pt.

PKP Energetyka licytuje, inwestuje i oszczędza


Ponad 1000 zł oszczędności w 1 minutę? Można! Dzięki internetowej licytacji PKP Energetyka S.A. kupuje niezbędne materiały dużo taniej niż w tradycyjnym postępowaniu przetargowym. Po raz ...

Ustawa o kierujących złapała wiatr w żagle


Nowe przepisy Po długich oczekiwaniach 17 listopada br. Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o kierujących pojazdami. Lepiej wyszkoleni kierowcy i poprawa bezpieczeństwa na drogach – ...

DGP: Polacy nie chcą euro. Rząd chce nas przekonać


Piłkarze Estonii przerwali serię ośmiu niepokonanych meczów reprezentacji Angoli, pokonując ją 1:0 (0:0) w towarzyskim spotkaniu rozegranym w portugalskim Vila Real de Santo Antonio. Jedynego gola zdobył w 79. minucie Kaimar Saag.

Narodowa Rada Rozwoju o problemach demograficznych Polski


Problemy demograficzne kraju były tematem pierwszego posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju, która jest gremium doradczym prezydenta. Zdaniem naukowców, demografia będzie miała wpływ na rynek pracy, produktywność i wzrost gospodarczy Polski, a także na sytuację sytemu zabezpieczenia społecznego i finanse publiczne. Zmieni się popyt na usługi finansowe, edukacyjne i opiekuńcze.

Śmigłowce w Świdniku produkować będzie AgustaWestland


PZL Świdnik dla AgustyWestland Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. poinformowała o wyborze inwestora dla Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Świdnik S.A. Nabywcą 87,615 % akcji jest włosko - brytyjska firma ...

Nowi najemcy Factory Outlet Poznań


Calzedonia/Intimissimi, Dajar Home & Garden, Bergson i "6-zmysł" otworzą swoje sklepy w Factory Outlet Poznań w Luboniu. Nowi najemcy zajmą łącznie ponad 600 m2 powierzchni centrum. ...

Zmiany w ustawie dot. zapasów ropy naftowej i gazu ziemnego


Uproszczenie sposobu obliczania wysokości kary pieniężnej, nakładanej na przedsiębiorcę za niedopełnienie obowiązku tworzenia i utrzymywania zapasów obowiązkowych ropy naftowej lub paliw to główne założenie nowelizacji Ustawy o zapasach. Dokument został przyjęty przez rząd 29 grudnia br.

"PB": - rządowy ekspert w podwójnej roli


"Puls Biznesu" pisze o bulwersującej, podwójnej roli, jaką pełni rządowy ekspert Aleksander Lipiński przy opracowywaniu aktualizacji ustawy o wyrobiskach górniczych